Bordel v bytě, šťastné dítě

Nejprve budete mít spoustu práce o miminko, kterému je pořádek ukradený, ale potřebuje svoji maminku u sebe, posléze vám pořádek začnou sabotovat starší děti. Děti od roku jsou v tom opravdu mistři a občas vás tím nejspíš vytočí. Snažte se být co nejvíc v klidu a nenechte se tím vytočit.
chaos na ceduli
Jak udržet pořádek
V první řadě si uvědomte, že už to nejspíš nebude jako dřív a nebude stačit uklízet 2x za týden. Pokud jste na rodičovské dovolené, pak k tomu přispívá i fakt, že jste s dětmi mnohem více doma, než když děti hodí do školky a vy do práce. Pokud trváte na pořádku ve vaší domácnosti, počítejte s tím, že budete uklízet v podstatě denně. A to především vysát podlahy, vytřít a utřít prach bude nejspíš potřeba maximálně každý druhý den. Proč? Protože děti jsou experti v drobení, matlání a v podobných aktivitách. Velký úklid můžete v klidu nechat na víkend a zapojit také tatínka.
Co se hraček a dětských věcí týče, pořádek v nich není snad nikdy, můžete je však umě schovat, tak aby nevypadaly rušivě. Ideální jsou k tomu dětské regály na hračky, plastové boxy na hračky, bazének na balonky… I těmto věcem se dá dát řád. Děti také co nejdříve můžete učit uklízet si po sobě hračky a tím pádem i je vést k pořádkumilovnosti.
bordel na stole
Jak se smířit s tím, že pořádek prostě nevydrží
Nepočítejte s tím, že když uklidíte, pak pořádek vydrží. Nevydrží a bude to nejspíš hodně brzy. Smiřte se s tím, že s dětmi vždy nějaký nepořádek bude a nebude ho zrovna málo. Takže si uvařte kafe, hoďte nohy nahoru a dejte si něco sladkého na nervy. Pokud jste uklízela, máte svědomí čisté, a pokud s tím má váš muž problém, vyfoťte mu byt po úklidu a fotky mu můžete ukázat, aby viděl, že je to marné, ale že se snažíte. Většina mužů pochopí, že se pořádek udržet nedá a ve volném čase s domácností aspoň trochu pomůže. Pokud ne, pak si nemá co stěžovat, nejste totiž otrok.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.