Doma je dobře

Vůně vánočního cukroví, perníčku a svařeného vína. Radostné oči dětí, když zdobí stromeček, nebo vykrajují těsto k pečení. To je kouzelná atmosféra. Čím ji vykouzlit?
Adventní věnecsi můžeme pořídit na stůl či dveře. Koupíme ho v květinářství nebo na internetu. Pokud se nám nikde žádný nelíbí, není problém vytvořit si svůj vlastní, podle svých představ. Materiál, může být přírodní nebo kupovaný.
vánoční přípravy
Perníkové chaloupkyupečeme, slepíme a vyzdobíme. Velikost si volíme sami, mohou být větší i menší. Někomu stačí symbolický jeden nebo dva, ovšem můžete mít klidně celou chaloupkovou vesnici. Receptu i postupu najdeme mnoho například na YouTube.
Okenní výzdobastačit bude i papír na vystřihování vloček, nebo jiných vánočních motivů, které následně přilepíme na okna. Pro méně kreativní, jsou v prodeji různé vánoční folie nebo spreje s šablonami.
Blikající světýlkavyzdobí náš interiér či balkon, pokud bydlíte v domečku, lze osvětlit stromky i samotný dům.
Vánoční dekoracev podobě dek na pohovce, polštářů či povlečení i tak lze vybavit váš domov během svátku. Pro milovníky, může být samotné nádobí zdobené vánočními motivy, nebo lze pořídit speciální mísy na cukroví.
teplo domova
Jistě, každý má svůj způsob, jak tráví doma svátky, někdo rád zdobí umělý stromek, když ne kupuje každým rokem živý. Inspirujeme se v obchodech s velkým množstvím dekoračních ozdob, nebo máme svůj vlastní styl. Ráda bych, ještě vystihla oblíbené tradiční zvyky.
Na štědrý den je v naší zemi zvykem krájet jablko, poslouchat vánoční koledy, snídat vánočku. Vytvářet plovoucí lodičky ze skořápek, kde umístíme svíčky a položíme je do nádobí s vodou, ale také lítí olova. Házíme střevíčkem, nebo uchováváme šupiny od kapra do peněženky pro budoucí hojnost. Je krásné být o svátcích pohromadě ve zdraví, lásce a rodinné pohodě. Stačí jen dodat šťastné a veselé.