Jak využít karanténu ve svůj prospěch? Hrajte si, ukliďte a tvořte

Už nějaký čas trávíme vzhledem k okolnostem čas doma se svými nejbližšími. Nemůžeme si jít zacvičit do posilovny, vypít kávičku s kamarádkou ani se nechat zkrášlit paní kosmetičkou. Pokud máme štěstí, můžeme být na zahradě, pokud bydlíme v bytě, nezbývá nic jiného než risknout alespoň vyjetí do lesa na procházku, abychom si trochu vyčistili hlavu. Jak můžeme využít čas, který trávíme doma?

Pořádný jarní úklid

Ano, jaro už vchází pomalu do dveří, tak ho přivítejme čistými okny, setřeným prachem na skříních a nablýskanou koupelnou. Když už musíme být zavřené doma, tak proč toho nevyužít. Sepište si plán, který den chcete stihnout danou činnost a uvidíte, jak vám to půjde od ruky a bydlení bude jako ze škatulky.

Hrajte si

Každý z nás má doma určitě spoustu deskových her, na které se většinu roku jen práší. Teď přišel jejich čas! Takové Člověče, nezlob se s celou rodinou, bude pořádný mač. Nervy budou na pochodu, když vyhodíte svou ratolest těsně před domečkem a ona vám to záhy oplatí. Kdo nezvládne prohru? A komu bude přát štěstí?

Filmoví kritici

filmov_večer

Když už nemůžeme do kina, můžeme se podívat, jaké filmy běží v televizi, nebo je shlédnout online.

Na internetu můžete porovnat hodnocení diváků se svým názorem a zjistit, jestli si daný film zasloužil opravdu tak vysoké nebo naopak nízké hodnocení. Nezapomeňte film s partnerem řádně rozebrat a možná zjistíte, že každý z vás si všiml něčeho jiného a pokud byl dobrý, zanechá ve vás spoustu otázek, nad kterými budete ještě nějaký čas přemýšlet.

Ach ta zahrádka

Je jaro a kdo má zahrádku, už netrpělivě čekal na první teplejší dny, aby mohl uskutečnit své pěstitelské plány. Nejdřív vše po zimě upravit, vyhrabat mech z trávy, trochu ji provzdušnit. Pohrabat zbytek listí, nakypřit a pohnojit půdu a můžete dát semínka. A protože teď máme opravdu hodně času, ti nejakčnější z nás si mohou nakreslit plánek s přesným popisem, kde jsou ředkvičky, mrkev nebo hrách. Čas můžete věnovat i různým opravám či tvorbě nových projektů na vaší zahradě. Až bude po všem, můžete se příbuzným pochlubit zbrusu novou pergolou nebo zahradním domkem. Podívejte se na profesionální pilové kotouče, se kterými vám půjde práce sama od ruky.

pilový_kotouč

A jak trávíte dny v karanténě vy?