Zázrak jménem Tabata

Máte nějaká kila navíc, kterých byste se rádi zbavili, ale přes váš nabitý program si neumíte najít čas na sport. Pokud chcete zhubnout, nemusíte každý den hodinu dřít v posilovně. Nic ovšem není zadarmo a budete si muset alespoň 3x týdně najít půlhodinku. Víc vám tento druh domácího cvičení nezabere.
Zkuste si ráno trochu přivstat a než půjdete do práce, tak si odbudete posilování na celý den. Navíc zábavnou formou rozhýbete celé tělo, probudíte se a celý den budete spokojení s pocitem, že dneska už máte hotovo.
hodiny, měření
Pro tabatu potřebujete jenom cvičící podložku, stopky, popřípadě činky, nebo gumu. Místo stopek si můžete také stáhnout aplikaci Tabata timer do telefonu. Princip tohoto workoutu spočívá v tom, že 20 sekund makáte, 10 odpočíváte a takhle 8x v jedné sérii, kterých zvládnete třeba 5. Je velice důležité zvolit vhodné cviky, které zahrnují kardio i posilování, abyste se dostali na tepovou frekvenci vhodnou ke spalování tuků.
Pokud jste začátečníci, zkuste začít třeba během na místě, dřepy, poté zkracovačky, jumping jacks (panák), výpady, boční zkracovačky, kliky a poslední část vydržet v prkně. Mezi jednotlivými sériemi si dejte aspoň 20 sekund pauzu a jedete znova. Je ovšem nesmírně důležité, abyste jednotlivé cviky prováděli správně, zejména dřepy. Koleno by nemělo jít přes špičky chodidel, abyste si nepřivodili zranění. Nezapomeňte také na správné dýchání. Jednotlivé cviky poté měňte. Není dobré dělat dva týdny v kuse to samé dokola. Po čase budete stejně potřebovat trochu obtížnější workout, jelikož budete silnější.
workout, fitness
Zabere to opravdu maximálně půl hodiny a ani tomu nemusíte věnovat každý den, nicméně výsledek bude viditelný. Přes den budete mít víc energie a také budete mít dobrý pocit, že pro sebe něco děláte. Pokud si pak za den pohlídáte, že uděláte alespoň 10 000 kroků a dodržujete zdravý jídelníček, hubnutí se dostaví opravdu rychle.