Zoologické zahrady a jejich budoucnost

Návštěvy ZOO jsou jistou tradicí v rámci třídních výletů a výletů rodinných. Jedná se totiž o velmi jednoduché naplánování, kdy se jen vybere město, do kterého se pojede a najde se vhodný spoj. Po návštěvě tohoto podniku se pak můžete projít po obci, do které jste přijeli, a poznat ji trochu lépe. No a než se nadějete, tak je večer, a vy nejspíš pojedete brzy domů. Vraťme se však zpět k tématu.
žirafy v zoo
Každá osoba na světě má minimálně jedno oblíbené zvířátko, které by nejraději měla u sebe doma. Když jsem byla já malinkou holčičkou, chtěla jsem po rodičích bazén, ve kterém by mohl žít delfín a bambusový les, kde by se zabydlela panda. Myslela jsem si, že s delfínem se skamarádím a budu tak moct plavat spolu s ním někam do ciziny, o pandě jsem si myslela, že mě naučí šplhat na ty vysoké stromy. Jakmile jsem vyrostla, došlo mi, jak moc by u nás ta zvířátka trpěla – vždyť ono už jen pečovat doma o chameleona, je velmi náročné.
Minimálně jednou za rok tak navštívím jakoukoliv zoologickou, jelikož jsem opravdu velkým milovníkem zvířat, tedy kromě hadů, pavouků a podobných pro někoho roztomilých zvířátek. Ale to je přeci naprosto v pořádku, jelikož každý má rád něco jiného. Jaké je tedy postavení těchto podniků v rámci dnešní doby?
Osobně si myslím, že se jedná o velmi prospěšný druh podnikání, jelikož zvířata mají většinou vše, co potřebují, a navíc se tak rozvíjí i lidstvo samo. Kupříkladu děti z měst většinou neznají zvířátka z venkova. V rámci určitých podniků je zahrnuta i tato expozice, a tak lze tedy říci, že se díky jejím návštěvám i ti nejmenší z nás vzdělávají. Dále dochází také k poznávání exotického zvířectva, a spolu s tím se často dovíme něco málo o zemích, kde se tito jedinci vyskytují
malý psoun
Dalším plusem je jistě, že lidé, kteří mají velmi dobrý vztah ke zvířátkům, jim mohou pomáhat a pečovat o ně. Jde tedy o to, že je zde vytvořeno i příjemné prostředí přímo pro ty nejhlavnější. S tímto však mívají velký problém ochránci zvířat, jelikož neradi vidí jakéhokoliv tvora zavřeného. Na druhou stranu, pokud by došlo ke zrušení těchto zařízení a vypuštění těchto jedinců do volné přírody, dlouho by nepřežili. Neuměli by si sami ulovit kořist, jelikož jsou zvyklý, že jim ji vždy někdo přinese.
A jaké je vaše oblíbené zvířátko a proč? Jakou zoologickou jste navštívili naposled, a jak se vám v ní líbilo?

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.