Co to znamená mít skutečný domov?

Domov… Přemýšleli jste někdy nad tím, co to vlastně je?  Co to konkrétně pro Vás znamená? Myslím, že je hodně důležité vědět, kde má člověk domov.

Možná, že někteří z Vás si teď ťukají na čelo a říkají si, že je to úplně jednoduché, domov je tam, kde bydlíme.   Přiznejme si , to je to první, co nás napadne. Pozor! Neříkám, že je to špatně, ale jen upozorňuji, že tomu nemusí být tak vždycky. Opravdu nemusí. Jasně, že  tam , kde bydlíme, měli bychom se cítit opravdu doma, ale bohužel ne vždycky to tak je. Co tím myslím?

Je velký rozdíl mezi domem a domovem. Bohužel hodně lidí na to zapomíná nebo v tom horším případě, v tom ani nevidí rozdíl, ale ten rozdíl je opravdu velký a je potřeba ho vnímat. Samozřejmě neberte to tak, jakože mít kde bydlet není vůbec důležité. To tak není.

dum_nemusi_byt _domovem

Náš dům se většinou stane místem, kde si domov vytvoříme. Ale domov nemusíme cítit jen tam, kde bydlíme. Může to být úplně někde jinde a s jinými lidmi. Co tím myslím? Mám na mysli to, že pokud s někým bydlíme, neznamená to, že se s ním cítíme dobře, proto to pro nás není domov. Domov máme tam, kde se cítíme nejlépe. Cítíme lásku, všechny problémy jsou najednou pro nás snesitelnější a hlavně nejsme na nic sami, ve svém domově najdeme porozumění, lásku, pomoc, cítíme se v bezpečí a většinou si přejeme, abychom mohli zůstat, co nejdéle to jde.

domov_pratele_rodina

Je Vám tenhle pocit povědomý? Myslím, že alespoň jednou to zažil asi každý z nás, že se mu odněkud nechtělo odejít, protože se zrovna cítil dobře s lidmi, na kterých mu záleží , byl na krásném místě..

Skutečný domov, je tam ,kde se cítíme skutečně dobře ,v bezpečí, nemusí to být náš dům, ale třeba i cukrárna, kde se potkáváme se svými přáteli, horská chata nebo pěkné místo v přírodě… Možností je opravdu hodně. Svůj domov můžete najít kdekoliv a kdykoliv nikdy není pozdě.

Pokud už jste svůj skutečný domov našli, tak Vám gratuluji a přeji hodně  štěstí. Pokud ne, nezoufejte! Vydejte se na cestu plnou dobrodružství, poznávání .. Určitě i Vy najdete své štěstí a skutečný domov.