Sušička se kupuje na podzim

Podle výrobců sušiček se vyplatí sušičku mít. Sušení horkým vzduchem má své výhody.
· Prádlo zůstane měkké, vyrovnané a my je jen uložíme do skříně.
· Nemusíme prádlo věšet na sušák nebo radiátor a obracet
· Vysoká teplota ničí mikroby, viry, pyly a alergeny
· Odstraní z prádla žmolky i zvířecí chlupy
· Zbaví nás vlhkosti v místnosti
· Nemusíme téměř vůbec žehlit
· Oblečení nevybledne jako na slunci
pračka a sušička
Podle toho, jak sušička zachází s horkou párou, je můžeme rozdělit na:
Klasické kondenzační, které horkou páru přemění na vodu a odvádí do zásobníku. Pokud to jde, tak ji napojíme na odpad, pokud ne, zásobník musíme vylít sami. Kondenzační nádoba bývá na dvířkách, kde je nejpřístupnější.
Kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem, které využívají zbytkového tepla pro sušení, a proto mívají nejméně poloviční náklady na spotřebu, než klasické kondenzační. Jsou vhodné i pro sušení jemného prádla.
Ventilační, které odvádějí horkou páru ven, do místnosti, ve které je umístěna a kde nám nebude vadit vysoká vlhkost nebo do ventilační trubky, kterou musíme předem přichystat. Tyto sušičky suší velmi rychle, jsou levné a mají nízké provozní náklady.
buben sušičky
Klasické sušičky s topným tělesem zbytkové teplo nevyužívají, ale odvádějí ho přímo ven. Jsou až trojnásobně energeticky náročné, než sušičky s tepelným čerpadlem, ale suší rychleji.
Pokud budeme chtít ušetřit místo, můžeme sušičku pomocí mezikusu postavit na pračku. Kapacita sušičky by měla být cca o 2 kg větší, než je kapacita pračky, abychom usušili celou dávku prádla naráz.
ručník v sušičce
Vybírat si můžeme z různých cenových kategorií. I u těch nejlevnějších modelů můžeme najít takové funkce, jak je odložený start a časované sušení, sušení rozdělené na 4 úrovně-extra suché, do skříně, na ramínko a k žehlení. Mají také šetrný program na vlnu a košile, a program pro rychlé sušení. Tyto sušičky však postrádají automatický a eco program a mají celkově vyšší spotřebu energie. Těm dražším tyto funkce nechybí, jen jsou výhodnější na spotřebu.
Zvolme si kvalitní a výkonnou sušičku se snadným ovládáním a s různými ukazately, abychom věděli, co sušička potřebuje.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.