Jak zaplnit volný čas a přitom se nenudit

Přijít domů z práce, uvařit si večeři a zasednout k televizi – trávíte i Vy takto každý večer? A nenudí Vás to? Existuje řada možností, při kterých můžete pohodlně zůstat doma, ale přitom objevovat nové světy, nabývat nové vědomosti a hlavně – vybočit na chvíli ze stereotypu každodennosti.
psací stroj a kniha


· Internet

Internet obsahuje nepřeberné množství informací a možností, jak se zabavit. Můžete si pročítat novinky ze světa či na sociálních sítích sledovat, co právě dělají Vaši přátelé – je však nutné si dát pozor na různé nepravdivé či přímo smyšlené zprávy, tzv. hoaxy. Možná Vás však již brouzdání na internetu nebaví – v tom případě zkuste webové stránky zaměřené na vzdělávání. Kromě dnes již velmi známých aplikací typu Duolingo, na kterých je možné se průběžně učit cizím jazykům, vyzkoušejte určitě také webové stránky Coursera. Zde je možné se přihlásit do online hodin, které jsou garantované americkými vysokými školami a jsou na velmi vysoké úrovni. Vybrat si zde můžete z obrovské škály zaměření kurzů – od ekonomie přes sociální studia až po programování. Zde je však potřeba umět anglicky, jelikož kurzy zatím nejsou přeloženy do jiných jazyků. Pokud tedy angličtinu neovládáte, můžete doufat, že se k podobnému programu brzo přihlásí i tuzemské školy.
psací stroj a kniha


· Knihy

Samozřejmě, že zde nechceme propagovat knihy jako novinku – je to druh zábavy, který je prověřen časem. Ovšem spojení knih s moderními aplikacemi může přinést nový popud k začtení se. Velmi populární jsou v poslední době tak zvané knižní výzvy, ve kterých máte za úkol „posbírat“ přečtené tituly ve vybraných kategoriích; v některých výzvách můžete dokonce soutěžit o hodnotné výzvy. Na sociálních sítích se také můžete připojit k různým skupinám, kde lidé doporučují své knižní favority, upozorňují na zapomenuté tituly, které přitom mají svou kvalitu a tím také přinášejí inspiraci pro Vaši další návštěvu knihovny či knihkupectví.


This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.