Kde se skleněné zábradlí nejčastěji používá

Ačkoliv je schodiště vynález starý mnoho tisíc let, trvalo velmi dlouho, než se k němu začalo připojovat zábradlí. Jakmile se to však stalo, byl z toho prakticky ihned standard. Dnes schodiště bez alespoň kovové tyče na držení prakticky nikde nenajdete.skleněné zábradlí na vyhlídkové plošině

Není žádných pochyb o tom, že zvýšilo celkovou bezpečnost a snížilo nehodovost při chůzi po schodech. To však není jediné jeho využití. Zabránilo již také mnoha pádům ze srázů či z mostů nebo vyhlídkových plošin a chůzi po nich udělalo podstatně bezpečnější. To je také hlavní argument, proč je používáno prakticky všude.

Vzhledem k jeho široké škále využití i míst, kde je instalováno, je jasné, že bude vyráběno z mnoha materiálů, z nichž se vždy vybere ten nejvhodnější pro danou situaci. Příkladem může být i skleněné zábradlí. Kde najdeme zrovna tento typ nejčastěji?

Možná to bude znít zvláštně, ale nejčastěji se využívá v běžných domácnostech. Že jej u schodů nenajdete? To je pravda. Ale zkuste se, až budete procházet městem, tedy především jeho obytnou částí, podívat vzhůru a zaměřit se na balkony. Kolik z nich má zábradlí ze skla?

Proč je tomu tak? Především proto, že jde hlavně o viditelnost. https://www.cyklodoprava.cz/bezpecnost/viditelnost/ Zde bylo požadavkem, aby jím procházelo hodně světla, a nestínila se tak okna. Je pravda, že jsou z matového skla, skrz které není dobře vidět. I to má důvod, v tomto případě ochranu soukromí. Představte si například ženu, která vyjde v noční košili na balkon, aby si například zakouřila, nebo vzala dovnitř něco, co tam během dne zapomněla a co tam nechce nechat přes noc. Pak stačí, aby někdo stál kousek pod balkonem, a měl by skutečně zajímavý výhled.skleněné zábradlí u eskalátorů

Dalším místem, kde je tento typ používán, jsou obchodní centra. I zde to souvisí s viditelností. Chtějí, aby zákazníci měli dokonalý přehled o tom, kde je který obchod, a to včetně dětí. Navíc to dobře zapadá do celkového designu, který sází na moderní vzhled a lesk.

To je jen malá ukázka možností, kde tento druh zábradlí najdeme. Věřím, že i vás jich napadne spousta dalších. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe.