Kraj poblíž hlavního města – Středočeský kraj

Středočeský kraj je opravdu velký a pro vaší dovolenou je tak ideálním místem. My se spolu podíváme na nějaká místa, kam při vaší zasloužené dovolené jet a užít si to tak naplno. Podíváme se na přírodu i zábavu, tak doufám, že nějakou radu na výlet využijete. Všem je rozhodně známý náš rodný Grand Canyon, kterému se říká Velká Amerika. Pokud jste tam ještě nikdy nezavítali, tak se za tímto vápencovým lomem vydejte a nezdržujte. Skryjská jezírka vás nadchnou svou krásou. Už podle názvu vám napoví, kde se nachází. Obec Skryje vám nabízí zážitek z těchto vodopádů. V Krňanech vás bude očekávat vyhlídka s překrásným výhledem na přírodu, vyhlídka Máj si vás rozhodně podmaní.

dovolená

Co se týče i nějaké zábavy, abyste si to užili co nejvíce, hlavně pokud jedete s dětmi, tak si určitě děti i vy užijete Aquapark v Čestlicích (Aquapalace Praha). Zasmějete se, užijete si to plnými doušky. I Majaland vám nabídne mnoho zábavy. Je to největší krytý zábavný park u nás, kde se vyřádíte na maximum. Určitě i Mirakulum vás pohltí adrenalinem. Najdete tam hrad, lanové centrum, vodní svět, lesní město, tankodrom, obří houpačky, zoo i naučné stezky. Mirakulum toho nabízí opravdu hodně, a tak je jasné, že i celý den na to vše bude málo. Rozhodně zde najdete i mnoho koupališť a jiných lomů.

dovolená

Orlická přehrada vás přivítá nejen na lodičkách a šlapadlech, ale můžete se tam i vykoupat. Nabízí totiž 13 kempů, které mají písečné pláže (většinou). Nejvíce oblíbené místo pro koupání u Orlíku jsou Popelíky, která je u obce Milešov. Najdete poblíž i restaurace. Tento kemp vám poskytne již zmiňovaná šlapadla i lodičky. Zámek Loučeň je také jednou z hezkých památek, za kterou stojí se vydat. Pokud máte rádi historii, tak zavítejte do Dinosauria Museum v Praze, které vás nadchne.

Tak co vás nejvíce nadchlo a přesvědčilo vás tento kraj navštívit? Máte zde nějaké nejoblíbenější místo?