Venku prší? Zabavte děti doma

Když venku svítí sluníčko, stačí děti vyhnat na zahradu nebo s nimi zamířit na dětské hřiště. Jenže co v zimě nebo v nepříznivém počasí? Nebojte se děti zabavit i doma pomocí jednoduchých her nebo společných aktivit. Uvidíte, že i v omezeném prostoru se dá zažít spoustu legrace a děti zabavit na několik hodin. Pojďme se společně podívat na několik zajímavých tipů.Barevná písmenka

  1. Vaříme a pečeme společně

Určitě doma vaříte nebo pečete každý den, pokud tedy nevíte, jak menší děti zabavit, ideální je zapojit je do domácích prací a aktivit. Vaření i pečení se může pro děti stát zábavou a vy hravě spojíte příjemné s užitečným. Můžete společně uvařit těstoviny nebo vyválet těsto a upéct chutný moučník. Záleží jenom na vaší kreativitě.

  1. Čtení pro malé i velké

Kdo mi nemilovat pohádkové příběhy, které nás dokáží vtáhnout do děje po pár přečtených stránkách? I čtení může být pro děti poutavou aktivitou po vydatném obědě nebo v nepříznivém počasí. Při čtení buďte kreativní, monotónní hlas by mohl děti velmi rychle omrzet. S většími dětmi se pak můžete v předčítání i střídat.

Společné vaření

  1. Posilujte tělo i ducha

Pohyb je pro děti nesmírně důležitý, ale pokud je venku několik dní ošklivo nebo právě v těchto dnech, kdy se celá země nachází v karanténě, je potřeba jít fyzické aktivitě trochu naproti. Proč si po ránu s dětmi trochu nezacvičit přímo doma, zkusit můžete dětskou jógu, která je nenáročná a přitom dokáže krásně protáhnout celé tělo.

  1. Logické hry a hračky

Děti si dokážou hrát celé hodiny, je ovšem zapotřebí mít doma ty správné hračky. Pro větší děti jsou skvělou variantou logické hry, dřevěné kostky nebo lego. Stavíte rádi vláčky, tak vás jistě zaujme mašinka tomáš koleje. Určitě tenhle pohádkový vláček budou vaše děti znát z televizních večerníčků a užijí si s ním spoustu legrace.

  1. Malování

Když už vás nic dalšího nenapadá, kreslení zachrání i ty nejzoufalejší rodiče. Položte na stůl http://www.lino.cz/stoly/drevene-jidelni-stoly/jidelni-stoly-badu papíry a kreslící potřeby a nechte děti vyřádit se.