Naskenujte si tabulku!

To že firma Microsoft vyvíjí stále nové věci a mílovými kroky pokračuje dopředu, je již dávno jasná věc. V poslední sobě se rozhodla zaměřit na produkty Microsoft Office a zdokonalovat je.

Jednou z posledních novinek ocení především lenoši a osoby, kteří nechtějí ztrácet čas nudným opisováním dat. Novinka byla vypuštěna do světa v září letošního roku. Mohou ji využívat všichni uživatelé, kteří mají zaplacené služby produktu Office 365.

notebook s Excelem

Celá novinka spočívá ve skenování existujícího záznamu, který je následně automaticky převeden do elektronické podoby. Například máte-li vytištěnou tabulku na papíře, nebo byste si chtěli naskenovat nutriční hodnoty z výrobku, není problém. Stačí chytrým mobilním telefonem tabulku naskenovat a ona vám bude sama převedena do telefonu včetně typografických úprav a veškerých údajů, které tabulka obsahuje. To znamená, že budou nakopírovány hodnoty buněk, ale třeba i styl písma, barvy nebo jiné typografické úpravy. Dále s nahranými daty bude možné jakýmkoliv způsobem dále manipulovat. To, jak bude výsledek přesný, určuje především kvalita fotoaparátu, kterým je tabulka skenována. Nutno ovšem podotknout, že kvalita naskenovaných dat bývá velmi kvalitní i přes to, že se jedná teprve o beta verzi.

Máte-li i vy plně funkční Office 365, můžete si tuto novinku také vyzkoušet. Otevřete si Excel a zvolte „Nová úloha“, následně funkci „Skenovat“. Poté upřesněte požadavky na skenování a máte téměř hotovo. Na nové funkci není nic těžkého a zvládne ji i začínající uživatel.
čísla v tabulce

Nová funkce je zatím v testovací verzi pro Microsoft Excel, nicméně Microsoft plánuje rozšíření i pro Microsoft Word. Jestliže budou funkce řádně fungovat, zajisté ulehčí život nejednomu studentovi, či administrativnímu pracovníkovi, jedná se totiž o velké ulehčení práce, díky moderním technologiím.