Usnadněte i vy vašemu zubaři práci

Zubaři v Praze Clinicplus.cz nemají snadno úlohu, vykonávají spíše poslání, než povolání, denně přichází do osobního kontaktu s lidmi, z nichž velké procento vyžaduje ošetřující zákrok, nikoli preventivní prohlídku, a navíc musí čelit jejich psychické nepohodě. Do zubařské ordinace vstupuje s ledovým klidem jen malé procento lidí, a ti jsou si obvykle vědomi, že jejich chrup nevykazuje žádné výrazné defekty.

zubní ordinace

Někteří pacienti však tuto situaci ještě ztěžují tím, že vstupují do ordinací nepřipraveni a mnohdy i ve stavu, který není pro zubního lékaře příjemný.

Alkohol – někteří lidé se posilují alkoholem na kuráž v obtížných životních situacích, má to logiku, neboť alkohol uvolní napětí, roztáhne cévy, ale pro zubaře to může znamenat vyhoštění pacienta a přeobjednání na jiný termín. Lidé posilnění alkoholem totiž špatně spolupracují a zákrok tím zbytečně komplikují.

zubař při práci

Cigarety – zápach z úst v podobě cigaretového oparu je velmi nepříjemný a rozhodně si jej odpusťte před tím, než usednete na zubařské křeslo.

Sladkosti – posílit se sladkostmi, a třeba i zdravějšími s ovocem a z celozrnné mouky, může být skvělý nápad před cyklistickým výletem nebo pěší turistikou v horách, ale nikoli těsně před návštěvou zubaře. Důkladně se nasnídejte, to ano, ale pak věnujte patřičnou péči vyčištění chrupu a cestou k zubaři už nic nekonzumujte.

Špatně vyčištěný chrup – čistota chrupu před vstupem do ordinace je vaší vizitkou a měli byste také vědět, jak čištění provádět správně, aby mělo významný efekt. Neztěžujte lékařům práci, čím lépe zuby vyčistíte, tím příjemnější odezvy se také dočkáte od vašeho dentisty.

Sedativa – nepřehánějte to ani se sedativy, protože většina zákroků je bezbolestných, resp. lékaři nasazují anestetika, aby pacient netrpěl bolestí, a aby také mohl zákrok probíhat v poklidu. Čím více zatížíte organismus sedativy ještě před příchodem do ordinace, tím problematičtější může být ošetření, protože tyto léky se musí dávkovat opatrně, abyste nepoškodili jaterní tkáň.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.