Čistá voda pro koupání

Pořídit si na zahradu vlastní vodní plochu není vůbec špatný nápad, naopak. Můžete ji totiž využívat celoročně, když bude samozřejmě pod střechou.

Čistá voda pro koupání

Koupání se patří k letním prázdninám stejně jako velké pařáky. Vlastně se jedno bez druhého obejde jen hodně těžko. V případě, že máte před domem zahradu s dostatečným množstvím místa, měli byste alespoň popřemýšlet o tom, že byste na ni mohli umístit vlastní koupací plochu. Nemuseli byste pak už nikdy tlačit na veřejném koupališti, rybníku či u přehrady. Pokaždé, kdybyste byli doma a měli si chuť zaplavat, mohli byste. Navíc s vhodnou úpravou je možné koupat se i v zimních měsících. Je však nutné okolo bazénu postavit alespoň jednoduchou zimní zahradu a vodu navíc ještě vytápět.

Děti ve vodě

Ta by však neměla být pouze teplá, ale také dostatečně čistá. Koupání ve špinavé vodě si moc nepomůžete, akorát můžete snadněji onemocnět nějakou nepříjemnou kožní chorobou typu ekzém. Čisté vody nejlépe docílíte pomocí speciálních dezinfekčních prostředků. Ty většinou nejsou drahé a zároveň jsou docela efektivní.

Nejen chlór

Většina z vás jistě moc dobře zná chlór. Kdo by alespoň jednou na plovárně, ten moc dobře ví, jak zapáchá, případně jakou má chuť. Není to žádná slast, ale je pravdou, že chlór je skutečně velice efektivní, když se nadávkuje dobře. Pokud ho ale nesnášíte, můžete se poohlédnout po něčem obdobně dobrém, třeba po preparátech na bázi aktivního kyslíku. Ty jsou ale o něco dražší, ovšem nedráždí kůži ani smysly. Samostatnou kategorií je pak mořská sůl. Ta ale aby fungovala, potřebuje vhodnou solonizační jednotku. Bez ní jako dezinfekce fungovat nebude.

Plavání pod vodou

Stěny a dno

Pokud chcete, aby voda ve vašem bazénu byla skutečně čistá, měli byste se mimo jiné zaměřit alespoň jednou za čas na stěny, respektive na dno. I ty potřebují občas pořádně vyčistit. K tomuto účelu si objednejte vysavač do bazénu Chlorito, který vám s tímto úkolem dobře pomůže. Může ho dokonce provést za vás. To však nesmíte šetřit a pořídit si vhodný automatický model.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.