Jak pečovat o vířivku

Vlastnit vířivku je skvělá věc. Každý den po práci můžete ve vířivce relaxovat, zapomenete na starosti, uvolníte veškeré napětí a promasírujete si tělo. Pokud chcete, aby byl váš relax ve vířivce zaručený, musíte o vířivku pečovat a nezapomínat na její pravidelnou údržbu. Nejvíce hlídaným faktorem bude především kvalita vody. K úpravě vody používejte vždy dezinfekční prostředky určené pro čištění vody ve vířivkách. Zapomeňte na použití klasické bazénové chemie. Ta totiž není stavěná na vyšší teploty, kterých vířivky běžně dosahují. Při čištění vody dezinfekcí se vždy řiďte pokyny výrobce. Dávka musí být taková, aby zničila všechny bakterie, a zároveň musí být šetrná k pokožce. Pro správné fungování dezinfekčních prostředků pravidelně kontrolujte pH vody. Ideální pH vody pro vířivky je v rozmezí 7,2 – 7,8. S kvalitou vody také souvisí čistota filtrační jednotky. Tu kontrolujte a čistěte jednou nebo i vícekrát za týden podle míry využívání vířivky.

vířivka

Vířivku můžete používat i v zimě a i když ji nebudete využívat, je jednodušší vodu z vířivky vůbec nevypouštět. Vířivku nastavte na úsporný zimní režim, při kterém nedojde k případnému zamrznutí vody a poškození vířivky. Hodit se vám bude také zazimovací plachta, která je odolná námraze a chrání vodu ve vířivce před hrubými nečistotami.

vířivá vana

Pravidelná údržba vířivky není vůbec složitá a výrazně tak můžete prodloužit její životnost. A pokud si nejste schopní poradit s případnou závadou nebo větším znečištěním, pozvěte si domů profesionály, kteří vám se servisem a opravou vířivky pomůžou. Servis se postará jak o montáž nového zařízení, tak o výměnu a opravu poškozených částí vířivky, kterými nejčastěji bývají masážní motory, trysky a potrubní systémy. Profesionálové vám také zkontrolují automatické dávkovače, pískovou filtraci, strojně pročistí cirkulační a masážní potrubí a pomohou vám vybrat vhodnou chemii.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.