Jak protřídit věci v domácnosti? Co patří do popelnice a co si nechat?

Na jaře nastává doba velkého úklidu a i svůj domov si chceme po zimě dát do pořádku. Jak se připravit na jaro i v domácnosti? Začněte třídit! 

Jak protřídit věci v domácnosti? Co patří do popelnice a co si nechat? 

Máte pocit, že na vás doma už všechno padá, že tam máte chaos, který potřebuje uklidit? Chcete dát řád svým věcem a přemýšlíte, jak se nejlépe zbavit starých věcí, ale nechce se vám do toho? Začalo jaro, doba, kdy je zapotřebí věnovat se úklidu. Nejen kvůli Velikonocím ale prostě už jen proto, že i domácnost potřebuje provzdušnit a získat svěží vzhled a k tomu je zapotřebí mít pořádek. Určitě se chystáte na velký úklid, před ním se ale ještě věnujte třídění nepotřebných věcí. Jak na to? 

udělejte pořádek

Má to tak každý

Máte někdy pocit, že snad jen vy doma shromažďujete všechny ty nepotřebné věci, které už nikdo nehledá, nepoužívá a nepotřebuje? Pak se mýlíte, protože takhle to doma má téměř každý. Každý z nás postupem času doma shromažďuje věci, které časem už nepotřebuje, ale obvykle je nám líto je vyhodit. No, a jestliže máte děti, je to o to horší. Ty domů obvykle přinesou úplně všechno, navíc si všechno schovávají a pak jen stačí otevřít skříň a všechno se to na vás vysype. Pusťte se tedy do třídění a nemějte už zahlcenou domácnost. 

úklid domova

Uvolněte místo pro nové

Stejně tak jako třídíme šatník, ve kterém si potřebujeme udělat místo na nové kousky, je třeba vytřídit i ostatní skříně a šuplíky v domácnosti. Dětem přece také třídíme hračky, se kterými si už nehrají. No a dospělí obvykle schovávají zase nejrůznější papíry, dokumenty, věci, co by se třeba někdy ještě mohly hodit, jenže po letech každý zjistí, že se už opravdu nehodí. A vlastně i zde platí stejně pravidlo, jako v případě, že třídíme šatní skříň. Všechno, co jste více jak rok nepotřebovali, musí pryč. A pokud to přeci jen odmítáte vyhodit, zkuste věci dát do krabic a odklidit do sklepa, kde vám nebudou vůbec zavazet. Doma chcete mít přece pořádek a řád. 

V období, kdy každý plánuje velký jarní úklid, je na tohle prostě ta nejlepší doba. Tak do toho!