Můžeme ovlivnit to, zda nám obočí poroste nebo ne? Jak růst podpořit a čím?

Zatímco někomu roste obočí samo, někdo se trápí tím, že mu obočí nechce růst vůbec. Přitom právě přirozené obočí je bezpochyby nejhezčí. Dá se to ovlivnit?

Můžeme ovlivnit to, zda nám obočí poroste nebo ne? Jak růst podpořit a čím?

Zatímco dříve trendy udávaly, že by se obočí mělo nosit tenké a hodně vytrhané, dnes už to dávno neplatí. Nosí se husté a výrazné obočí, které bezpochyby dokáže podtrhnout celkovou krásu. Ženy se tak snaží na své obočí upozornit a k tomu jej potřebují mít husté, jenže co když nechce růst? Jistě, že se dnes dá za pomocí kosmetiky dosáhnout požadovaného efektu docela snadno, ale nic se nevyrovná přírodnímu obočí. Nechce vám obočí narůst a už si s tím nevíte rady? Zkuste vytrvat a také podpořte jeho růst.

přirozené obočí

Pozor na vytrhávání, může napáchat škody

Problémem je, že si většina z žen obočí vytrhává doma svépomocí. Ono není zase tak těžké vytrhat si chloupky a je to i poměrně bezbolestné a rychlé, jenže pokud se obočí vytrhne nesprávně, přestane nám růst a právě v místě, kde byl chloupek vytržen, se tvoří nevzhledné holé místa. Ty se dají sice dokreslit tužkou na obočí, ale problém to jen zakryje, avšak nevyřeší ho. Pokud si obočí vytrháte příliš a chloupek je vytržený nesprávně, už nový neporoste nebo to může trvat opravdu dlouho. Navíc každému rostou chloupky jinak dlouho, někdo může čekat, než obočí doroste několik měsíců ale i rok, u někoho to mohou být naopak jen týdny.

nalíčené upravené obočí

Jděte hustému obočí naproti

Růst obočí samozřejmě můžete i různými způsoby podpořit, jít tomu jednoduše naproti. Ale pozor, obrňte se dávkou trpělivosti, ne vždy to jde snadno, navíc dorůstající chloupky už nesmíte v žádném případě trhat, i když nemusí vypadat podle vašich představ. K rychlejšímu růstu přispívají nejrůznější séra na podporu růstu, pomoci si můžete i změnou jídelníčku a přidáním některých potravin na svůj talíř. Ve stravě se snažte přijímat co nejvíce vitamínů A a B, minerálních látek a to zejména zinku a hořčíku a jezte i potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Pokud budete trpěliví, určitě vám zase obočí doroste, pak se o něj nezapomeňte dobře starat a příliš ho netrhejte.