S čím počítat, když si pořizujete mazlíčka


I ten nejmenší tvor potřebuje pravidelnou péči, dostatek jídla a vody. Ať už si chcete pořídit nějaké malé či větší zvíře, počítejte s tím, že ne každý den bude růžový. Obzvlášť u některých stvoření, které vás nenechají jen tak. Ovšem na druhou stranu vám do života vnesou radost, lásku a více energie. A pokud bydlíte sami, samota již nebude dále vaším problémem.

 zrzavý kocour

Kočka

Mít kočku doma je oříšek. Pokud chcete, aby běhaly venku, raději jim sežeňte náramek s adresou. A samozřejmě ji nechte očkovat. Kočky mohou být čistě domácí a v bytě se jim bude dařit také dobře. Potřebují jídlo, které je dosti individuální, doporučuji však investovat do dražších a kvalitnějších potravin. Buď mohou jíst jen maso v omáčce, nebo se obejdou se suchými kousky. Také je třeba jim opatřit záchod s pískem, který jim nebude nepříjemný, a pravidelně ho měnit. Kočky sice uvítají pelíšek, ovšem většinou si samy vyberou dvě až tři místa, která budou pravidelně zabírat, tudíž v pelíšku vydrží jen málokdy. Také, pokud nechcete, aby vám zničila nábytek, sežeňte jim škrabadlo. Kočky jsou pyšné, tudíž neočekávejte, že poběží na každé zavolání, ovšem při špatné náladě vždy pomohou.

 

Pes

Pes je mnohem přátelštější než kočka a vždy vás uvítá. V pelíšku vydrží a stačí mu miska na jídlo a na vodu. Ovšem je třeba s ním pokaždé v případě potřeby dojít ven. Na tuto činnost si však po nějaké době zvyknete a stane se z venčení rutina. Se psem je třeba občas si hrát, můžete ho učit novým kouskům za odměny.

 zlatý křeček

Křeček

Hlodavci jsou roztomilá stvoření a pokud nekoušou při každém chování v ruce, budete s nimi nejšťastnější. Je třeba je pravidelně krmit a alespoň jednou týdně vyměnit stelivo. To se nejčastěji skládá z pilin. Můžete mu pořídit domeček a dávat například ruličku od toaletního papíru, aby měl co okusovat. Nádobu na pití připevněte k mřížce a konec by měl být kovový, ať jej nerozkouše. Nebo může vodu sbírat z ovoce. Opatrně s klecemi, aby neutekl skrz mříže. Tak můžete spokojeně žít s malým přátelským kamarádem.

 


This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.