Vera Renczi – příběh smrtonosné krásy

Vera Renczi se narodila roku 1903, v Rumunsku, ve městě Bukurešť. Jelikož pocházela z bohaté rodiny, se šlechtickými vazbami, mohla si mladá dívka obstarat vše, na co jen pomyslela. Po smrti své matky se s otcem přestěhovala do města Berkerekul, kde studovala na internátní škole.
zelená tekutina.jpg
Problematická již od dětství
Vera měla k bezproblémové holčičce daleko, už od dětství byla rozmazlená, temperamentní a těžce zvladatelná. Během svého dospívání se zapletla do mnoha milostných skandálů, čím dál více nedisciplinovaná, často utíkala z domova s muži o mnoho staršími než ona. Navíc se často jednalo o podezřelé muže pochybné povahy.
Její otec se marně snažil mírnit její divoký styl života, když se však Vera stala ženou bohatého rakouského bankéře Karla Schicka, její otec si mohl konečně oddechnout. Bez ohledu na to, že se jednalo o muže o mnoho let staršího než Vera, její otec ke svatbě svolil.
Rychlý konec obou manželství
Netrvalo dlouho, než se jim narodil syn, Lorenzo. Mladá matka však zůstávala celé dny sama doma, zatímco její muž trávil celé dny v práci. Den co den v domě o samotě, Vera postupně nabyla dojmu, že její muž ji nejspíš podvádí. Její pochybnosti a skrytá žárlivost se nakonec vystupňovaly až do bodu, kdy svého muže otrávila.
Onoho osudného večera, mu otrávila večeři arsenem. Tělo pak ukryla do rakve, kterou skryla ve sklepě.
Aby zamlčela zmizení svého manžela, začala mluvit o tom, že jí manžel opustil. Po roce Vera oznámila, že její manžel zahynul při autonehodě. Na svém příběhu trvala a lidé jí postupně uvěřili.
Neuplynulo moc času a Vera se znovu vdala. Její druhý manžel, Josef Renczi, byl však mužem, který se na jednom místě dlouho nezdržel a brzy se začal nudit. Nicméně Vera ho nehodlala nechat odejít a tak se další otrávenou večeří ujistila, že jí nikdy neopustí.
Bylo snadné utajit smrt nestálého muže, Vera oznámila, že utekl a nemá v úmyslu se vracet.
Další romance, další oběti
Od té doby už se znovu neprovdala. Ale sama nezůstala…
Po smrti svého druhého manžela, vystřídala řadu partnerů, měla krátké románky se svobodnými i ženatými muži různých postavení, všichni z nich však zmizeli beze stopy. Všechna zmizení se jí, ale podařilo úspěšně zamluvit.
svíčka, lebka a láhve.jpg
Šokující odhalení
Až jednoho dne, žena jednoho z jejích milenců sledovala svého muže až k domu, kde se Vera zdržovala. Čekala dlouhou dobu, ale její muž se nevracel, začala mít strach a zavolala policii.
Policejní jednotky pak prohledaly celý dům a ve sklepení na ně čekal šokující pohled. Srovnáno v řadách zde leželo 35 rakví, označených jmény, Vera seděla mezi nimi.
Při výslechu přiznala, že je všechny zabila. Na otázku proč to udělala, odpověděla, že nedokázala unést, aby ji opustili a milovali jinou ženu. A tak se postarala o to, aby s ní zůstali navždy.
Ohledně svého syna prozradila, že odhalil její tajemství a hrozilo, že ji prozradí a tak ho umlčela a zároveň se tím postarala o to, že bude jedinou ženou, která ho mohla obejmout.
Vera Renczi nebyla nicméně jediná, kvůli jejíž kráse ostatní trpěli, další ženy z historie , jejichž krása štěstí nepřinesla.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.