Celoroční mobilní stavby

Pomalu končí doby, kdy se ve velkém dovážely ze zahraničí mobilní domky, které byly určené pouze pro sezonní užívání. Slabá izolace, často jen jednoduchá okna, instalované vytápění tak aby se neřeklo, spíše pro vizuální efekt, než jako zdroj tepla. Tyto domky se dovážely především z Holandska a Belgie, kde se používaly jako rekreační rodinné stavby. U nás mají sezonní domky uplatnění především jako zahradní stavby anebo také jako vybavení sezonních autokempů a rekreačních středisek. I starší mobilní domky byly často dovezené ze zahraničí.

Doprava mobilní dřevostavby

To především proto, že se popularita těchto mobilních domků začala rozvíjet pozdě a nebyla nijak zběsilá. Tyto starší, dovezené domky jsou často prodávány jako plně vybavené, a jejich cena není nijak závratně vysoká. Kupujícího ve většině případů ale ze startu čeká nutnost se zbavit nábytkového vybavení, protože našemu vkusu jaksi nelahodí. No uznejte, obří, kožené sedací soupravy, doplňky plné různých patvarů. To jsou věci hodící se do obřích prostor zámeckých interiérů než do prostorově omezeného obytného prostoru. Jiným kafem jsou u nás vyráběné novostavby. Jsou vyrobeny z moderních a kvalitních materiálů. Mají nápaditý design, jsou praktické i účelné. Naši projektanti jsou schopni mobilní dřevostavby celoroční https://www.top-mobilnidomy.cz/ vyprojektovat až k úrovni úsporných domů.

Kuchyně moderního domku

To znamená, že tyto dřevostavby jsou energeticky minimálně závislé, v případě napojení na tepelné čerpadlo a pár panelů solární elektrárny mohou být dokonce pasivními domy. Celoroční mobilní dřevostavby mají dostatečně silnou tepelnou izolaci, kterou lze ještě na přání zákazníka zesílit. V domech jsou použitá okna s úsporným zasklením s dvojskly i trojskly. Totéž platí o vstupních dveřích. Domy mohou být dodávány plně vybaveny včetně nábytku. Vždy však mají plně vybavenou kuchyň a koupelnu.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.