Ostrov Kos: Snadno dosažitelný přímořský ráj


Asi 2000 km vzdálená destinace je nejsnadněji dosažitelná letecky. Letecky se lze na Kos dopravit za 3 hodiny a návštěvníkům se tak nabízí možnost ušetřit si útrapy při cestování osobním automobilem nebo autobusem. A cesta po silnicích není levná, pokud si spočítáte vše, co budete muset na cestě tam a zpět zaplatit. Letenky na Kos ostrov mohou být při zakoupení s dostatečným předstihem a využitím různých slev, cenově velice výhodné. Nesporným zvýhodněním, které vám zaručí letecká doprava je i skutečnost, že ušetříte 2 dny dovolené, které místo putování po cestách strávíte v dovolenkové destinaci. Přímo na ostrově Kos je letiště. Nachází se asi půl hodiny jízdy od města Kos.

kos1

Ostrov Kos patří mezi menší ostrovy, ale turisté se sem rádi vrací. Je vhodný pro rodinnou dovolenou i pro návštěvníky, kteří hledají kulturní vyžití. Kos patří k souostroví Dodekanesos, což je skupina 12 ostrovů (Rhodos, Kalymnos, Karpathos a další). Kos je 46 km dlouhý a 1,5 až 10 km široký. Centrem ostrova je město Kos. Právě toto město nabízí vyžití lidem, kteří se nechtějí cely den povalovat na krásných a čistých plážích nebo plavat v průzračně čisté vodě.

kos2

Z pobřeží ostrova je vidět Turecko a jeho hory. Egejské moře je častým cílem návštěvníků, kteří si chtějí zkusit rybaření na volném moři nebo šnorchlování a objevování tajemství podmořského života.

Ostrov Kos byl podle legendy domovem řeckého učence Hippokrata. Nachází se zde řada antických památek. Hned vedle přístavu je hrad Rytířů řádu sv. Jana. Jde vlastně o pevnost a z hradeb je nádherný výhled na turecké pobřeží. Cestou od přístavu k hradu narazíte na legendární strom platan, kde údajně sedával před 2000 lety Hippokrates a učil své žáky. Legendu sice trochu kazí vědecký rozbor dřeva stromu, který stanovil stáří na „pouhých“ 500 let, ale i tak si strom zaslouží obdiv za svůj vzrůst i stáří.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.