Proč jsou nebankovní společnosti považovány za méně důvěryhodné

Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že naprostá většina dospělých lidí v naší republice má alespoň jednu půjčku, kterou aktuálně splácí. Někteří si ji berou proto, aby si mohli koupit něco, co by si jinak nemohli dovolit, jiní tímto způsobem řeší svou špatnou finanční situaci.

Ať už je důvod jakýkoliv, není pochyb, že toho využívá mnoho podnikatelských subjektů. Stačí se jen podívat na televizi, a vidíme, kolik reklam na nejrůznější půjčky se zde objevuje. I to je indikátorem, že se jedná o skutečně výdělečný byznys. Lidé totiž budou peníze potřebovat stále.

pujcka2

Nelze se proto divit, že nejrůznější typy půjček nabízí široká škála subjektů. Najdeme mezi nimi jak banky, tak nebankovní společnosti MoneyWorld, přičemž každá má trochu jiné podmínky, za kterých peníze půjčuje. A to se týká jak toho, co musí žadatel splňovat, tak například i výše úroků či jiných poplatků.

Pokud si ale vybíráme, je pravděpodobné, že půjdeme mnohem raději do banky. Na nebankovní společnost se obrátíme pravděpodobně až tehdy, když nás v bance odmítnou. Proč ale vzbuzují takovou nedůvěru? A je vůbec zasloužená, nebo se jedná o dávno překonaný předsudek?

Odpověď musíme hledat na více místech. Především je zde fakt, že banky byly kdysi státními institucemi. To mimo jiné znamená, že byly považovány za velmi solidní, neboť jejich služby byly garantovány státem.

procento1

Na druhou stranu, nebankovní společnosti se vynořily až v době relativně nedávné. Neměly tedy tolik času vybudovat si solidní pověst. K tomu lze navíc připočíst veškerou negativní reklamu, kterou jim obstarává tisk. Poměrně často slyšíme o tom, jak nějaká firma půjčila peníze člověku, o kterém věděla, že nebude moci splácet, aby jej následně dohnala až k exekuci.

Tato pověst však není ani zdaleka tak zasloužená, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zde se totiž dává důraz především na negativní aspekty. Většina těchto firem je však poměrně solidních. Proto vybírejte takovou, jejíž podmínky vám nejvíce vyhovují. Tak budete spokojeni.